בדיקת זהות

לשם שינוי
Ответить
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

https://www.facebook.com/23070987367480 ... 260000011/
ניצול ציני ומכוער של אנשים חולים כדי לקדם הפצת סמים מסוכנים לכולם לשמחתם של הסוחרים ואויבי ישראל.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

https://www.facebook.com/13750544894896 ... 20/?type=3
זה נכון, אבל גם זהות הפכה לסלט חסר משמעות, מועמדים ימניים הפסידו בפריימריז בגלל השיטה המטופשת, במקומות 2 עד 5 אין אף מועמד ימני, לכן לא תהיה להם בעיה לשבת בממשלת שמאל עם פייגלין או בלעדיו. כמו צומת ב-92.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

זה נראה יותר גרוע מבנט שאמנם לא נלחם נגד מדיניות שגויה של הממשלה, אבל לפחות לא התאבד על דברים מסוכנים ומזיקים.
במקום להתעקש על דברים באמת חשובים וטובים( כמו הסיפוח, עידוד ההגירה, שינוי חוק השבות) רוצה את משרד החינוך כדי לאפשר לשכבות נוספות באוכלוסיה לא ללמוד מקצועות חשובים ולא לקבל חינוך ציוני( כן, שחסר גם עכשיו, אבל ניתן לתקן את זה) ואת תיק האוצר כדי לחסל את הייצור המקומי ולהגדיל את התלות שלנו באחרים ע"י פתיחת הגבולות לייבוא במסגרת המאבק הפופוליסטי נגד "יוקר המחיה". וזה בנוסף לרעיון פופוליסטי אחר של ביטול שירות החובה בצה"ל ולעובדה שבמקומות 2 עד 5 ברשימה שלהם אין אנשי ימין.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

1.יש הבדל בין ישיבה בממשלה לבין התנהגות בשלב הקריטי של הקמת קואליציה והמלצה לנשיא.
2.אמסלם, אלפר, דרור ומולד - זה ימין? מתי הם עשו, כתבו או אמרו משהו ימני? כאשר הם יגיעו לכנסת ויקבלו הצעות לתפקידים, הם כבר לא יצטרכו את עלה התאנה הימני מאחוריו הם מסתתרים עכשיו.
גם רפול ב-92 הביא לכנסת 7 חברים אלמונים וכולם היו בטוחים שהם אנשי ימין...
https://www.facebook.com/MFeiglin/photo ... 478447889/
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

"כשזהות מאבדים את הזהות"

סיפר לי השבת מחנך בבית ספר תיכון דתי על תלמידים שלו שמגיעים לבית הספר לאחר שימוש בסמים קלים.
ילדים כבויים עם עיניים מזוגגות, מנותקים ,גמורים.
הנקודה היא לא רק תופעות הלוואי של השימוש, אלא גם האמירה החינוכית/ערכית שהתמודדות כזו עם אתגרי החיים היא לגיטימית.
"לא מבין איך יש מישהו נורמלי שיכול לקדם לגליזציה של קנאביס" אמר לי.

הפסיכיאטר יששכר הרמן כתב :
"כיום אין חילוקי דעות בין אנשי המקצוע על הקשר בין השימוש בקנאביס לבין הופעה של מצבי חרדה קשים, התפרצויות של סכיזופרניה, מניה דפרסיה, והחמרה של מהלך מחלות נפשיות כאשר הלוקה בהן משתמש בסם הזה. בתקשורת אפשר לראות טוקבקים של כל מיני כאלו "שיודעים", חלקם טרולים ממש, המשבחים את הסם הנפלא הזה ותוקפים כל מי שמעז לפרסם מילת גנאי נגד קנאביס. אבל אלו לא יכולים (או לא רוצים) לראות את מה שאני, כפסיכיאטר, רואה מדי יום ביומו: את הקורבנות של הסם הזה, שחלקם נתפסו לשימוש בו בדיוק בגלל אותה תעמולה חסרת אחריות.
מאז שהתחלתי לעסוק בטיפול במתמכרים, טיפלתי במאות מתמכרים לקנאביס, ואני יכול לציין בצער שההצלחה אינה מלאה. רבים מנסים להיגמל ללא הצלחה.

ד"ר אמי שופמן, מומחה בפסיכיאטריה והתמכרויות, שניהל במשך 23 שנה את המכון הירושלמי לטיפול בנפגעי סמים ותחלואה כפולה אמר בראיון בישראל היום "אומרים שהרבה אנשים נורמטיבים משתמשים בצמח הזה, טיפלתי בהרבה 'נורמטיבים' כאלה. 60 אחוז לא ייפגעו אבל 40 אחוז עלולים להיפגע ברמה הנפשית והקוגניטיבית וזה המון. הגיעו אלי לטיפול אמא ובנה בן ה־22, שנכנס בעקבות שימוש בקנאביס למצב של פסיכוזה. הוא איבד את יכולת השיפוט, שמע קולות, סבל מהזיות ומחשבות רדיפה בעקבות מריחואנה. האמא אמרה לי, 'אבל כולם בתקשורת אומרים שזה סם קל'. זה שקר מוחלט שזה סם קל. יש מחקרים שמראים שקנאביס גורם לפגיעות קוגניטיביות יש לא מעט מקרים שקנאביס גורם להתקפי פאניקה והפרעות דיסוציאטיביות כגון דה־ריאליזציה ודה־פרסונליזציה, עם הפרעות חמורות בתפקוד האישי, הזוגי, המשפחתי, החברתי והתעסוקתי. בחלק מהנפגעים, הפגיעה הדיסוציאטיבית עלולה להימשך חודשים רבים לאחר הפסקת השימוש בסם".

אני לא נכנס כלל לתפיסת עולמו של משה פייגלין ביחס להפרדת דת ומדינה- תפיסה שמחזירה אותנו לדעתי לגלות, לא לחרות המדומה אותה הוא מנסה למכור.
אני מכבד כל אחד שייבחר כפי הבנתו ותפיסת עולמו.

אבל הנפת הדגל ביחס ללגליזציה של סמים היא הזויה ומהווה סכנה אמיתית לחברה.
יש לנו אחריות לחנך את ילדינו ועצמינו להתמודדות ושליטה ולא לפורקן ובריחה.
ואולי הרמת הדגל הזו של זהות מעידה על אובדן זהות מוחלט..
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

משה פייגלין וזהות – 4:
בפוסט הקדם העלתי את השאלה מדוע זנח משה פייגלין את המטרה של מנהיגות יהודית, שהתמקדה במושג של הציבור האמוני, על כל רבדיו – התורני-אמוני, האידאולוגי, והסוציו-פוליטי – והעדיף ליצור אידאולוגיה חילופית לאידאולוגיה האמונית, את "חזון החרות", על מנת שהוא יהיה הבשורה שבשמה הוא רץ להנהגת המדינה.

כמה תשובות לשאלה:
א. נושא "המגזריות" היווה את המניע המרכזי. אתייחס לכך בהמשך ואראה שמדובר בחוסר הבנה של המחשבה הישראלית. המגזריות הפכה למילה גסה, אבל כל המתקפה עליה היא הבל הבלים. פשוט דמגוגיה. אסביר בהמשך, אבל כאן אתן לפחות רמז: דויד המלך היה "מגזרי". שבע שנים מלך בשבט שלו, בשבט יהודה. (מה לעשות; הוא לא ראה את "האור". מגזרי). רק אחר כך ומתוך כך(!), רק מתוך כך (!), מלך גם על כלל ישראל, וגם אז, מלכותו הייתה מבוססת על שבטו, שבט יהודה. מי שחושב שישנה סתירה בין "המגזר" לבין "כלל ישראל" – לא חושב בעברית. חושב בלועזית. אקדיש לכך פוסט נפרד בהמשך.

ב. חוסר סבלנות. מאז תחילת היוזמה של "מנהיגות יהודית", ולא רק בגללה, אלא בעיקר בגלל התהליכים המתחוללים בחברה הישראלית, הציבור האמוני התפתח מאוד בתודעתו בכיוון שאותו שאפנו לקדם ב"מנהיגות יהודית". הוא החל לפתח תודעת מנהיגות. קוראים לזה היום חילופי אליטות. אני כשלעצמי עדיין רואה את תפקידי בקידום התודעה הזו בקרב הציבור האמוני. אני לא עומד לריבונו של עולם עם סטופר ביד, מה שצריך להיות יהיה, בתנאי שיהיה בנוי נכון.

לפייגלין אצה הדרך. הציבור הזה "עדיין לא הבין את הבשורה" שלו. אז הוא העדיף להתנתק ממנו, ליצור לעצמו חזון אחר, לאסוף סביבו פעילים פוליטיים ומתפקדים במקום להתבסס על ציבור אורגני. (את הטעות הקריטית הזו הסברתי בעבר במאמר בשם "מדוע אינני תומך בפייגלין", קישור בתגובות). לי הייתה תמיד ברורה העובדה, וגם ברורה לי היום, שההנהגה (במובן הרחב, לא רק במובן האישיות הפוליטית היחידה) של השלב הבא של שיבת ציון תצמח רק מתוך הציבור האמוני, על כל הרבדים האמורים, התורני, האידאולוגי והסוציו-פוליטי.

ג. פייגלין התאכזב מהציבור הזה. אלפים רבים ממנו התפקדו במסגרת מנהיגות יהודית לליכוד, אבל לא תמיד שיחקו את המשחק הפוליטי בתוך הליכוד כפי שצפה מהם משה פייגלין. רבים קנו את הרעיון של השפעה בתוך הליכוד ("להפוך ממפגין למשפיע" הייתה אז הסיסמה שלנו), אבל לא קנו את משה פייגלין. כשעזב את הליכוד, הוא בא בטענות למתפקדים האלה.

ד. מסתבר שפייגלין לא באמת הבין את עומק הרעיון של "מנהיגות יהודית". היום מסתבר שדווקא האמצעי, הריצה לראשות הממשלה, הוא שמשך אז את לבו, לא המטרה. פייגלין לא מחובר לתורת הרב קוק, וודאי לא העמיק בה, וממילא לא מבין את המשמעות של היומרה להחליף את תורת ישראל ו"חזון הרב קוק" ב"חזון החרות" שלו.

הלאה. שניים מהרעיונות המרכזיים של "מנהיגות יהודית" היו "זהות יהודית" והתנגדות לכפיה דתית. ממש ליבת האידאולוגיה. ביוזמה המקורית שני הרעיונות הללו התבססו על מחשבה תורנית, על יסודות והגות ישראלית מקורית. כשפייגלין החליף את הרעיון האמוני של "מנהיגות יהודית" ברעיון של "החרות", המושגים האלה, זהות יהודית והתנגדות לכפיה דתית, נותרו אמנם ב"זהות", אבל הם קבלו עכשיו בסיס שונה. הבסיס שלהם הוא עכשיו רעיון החרות הליברטריאני. ב"זהות" "הזהות היהודית", איננה מבוססת על חשיבה יהודית, אלא על חשיבה מערבית. כנ"ל לגבי הרעיון של התנגדות לכפיה דתית.

ההבדל הזה הוא קריטי. מי שלא מודע להבדל הזה, גם לא מבין עד כמה הוא משנה את כל הסיפור מיסודו. על מנת להבין את ההבדל הקריטי הזה, יש צורך להבין את רעיון החרות כפי שהוא מופיע אצל פייגלין, מה מקורו במחשבה המערבית, מה משמעותו ומהי מהותו.
Ответить