חברינו ואויבינו

לשם שינוי
ozon.ru БинансYoBitСообщение Mikhael » 09 апр 2017, 14:51

כתב העיתון הבריטי Independent, ניקולס נו, בילה את 13 השנים האחרונות בבירת לבנון, בירות. לדבריו מאז הגעתו לשם, מעולם לא ראה חרדה כזו בקרב האליטה הפוליטית בלבנון, מפני המלחמה העתידה לבוא.

נו, שהוא מייסד החברה הלבנונית MIDEASTWIRE.COM, ועורך הספר "קול חזבאללה: הצהרותיו של הסייד חסן נצראללה", סוקר בכתבה שפורסמה בעיתון הבריטי, את אירוע התקיפה הישראלית בסוריה, את ירוט הטיל הסורי על ידי טיל החץ, ואת מערכות ההגנה האווירית הישראלית.

בכתבה הוא טוען כי ישראל וחזבאללה עומדות בפני עימות חסר תקדים, 11 שנים לאחר העימות הקודם. לדברי הכותב היה קיים עד כה מאזן הרתעה, או פחד, שעצר את הצדדים ממלחמה נוספת.

המלחמה הבאה מציבה את ישראל לא רק בעמדה בה היא חשה שמערכות ההגנה שלה יכולים לתת מענה טוב מול האיום העיקרי של חזבאללה - הטילים. אלא גם בעמדה שתפציץ באופן "בלתי מרוסן" תשתיות לבנוניות ואוכלוסיה אזרחית תומכת, ובכך אולי תגרום ללחץ על חזבאללה לסיים את המלחמה.

לדבריו ישראל טועה בהבנת הצד השני. לא רק שחזבאללה איננו חושש מהפצצת מטרות ישראליות בלבנון, אלא הוא סבור שדווקא פגיעה כזו תביא לסולידריות בקרב הלבנונים, ולא תפנה את הקהילות בדרום לבנון נגד חזבאללה.

שנית, בניגוד לאש"ף שהיה נטע זר בלבנון, חזבאללה הוא חלק מלבנון ונטוע עמוק בקרב כל הקהילות ובפוליטיקה הלבנונית. חסן נצראללה, לדבריו, ככל הנראה לא יעלה על ספינה בדרכו לתוניס, כפי שעשה יאסר ערפאת בזמנו.

שלישת, חזבאללה ואיראן סבורים שהמתקנים הגרעיניים, הכימיים, ואפילו מערכות הטילים החדשות של ישראל, פגיעים וכי ניתן לגבור עליהם.

לבסוף, מפגישת הכתב עם אנשי חזבאללה, אנשי הארגון ומזכ"ל הארגון חסן נצראללה, סבורים שהישראלים הפכו להיות עם "רך לבב" המוגן על ידי צבא "רך", וכי לא יעמדו במתקפות האוויריות, יבשתיות וימיות של חזבאללה.

בעיית הליבה היא, שאיראן וחזבאללה ממשיכים לעבות כוחם בדרום סוריה וברמת הגולן, מה שמהווה קו אדום עבור ישראל. בחודשים האחרונים הוחרפו התקיפות הישראליות בסוריה, כשסוריה, איראן וחזבאללה הבהירו שהמשך פעילות כזו תוביל לתגובה חזקה יותר. שני הצדדים יוכלו לפתוח במלחמה מתוך טיעון להגנה עצמית. הישראלים בטענה של מניעה מראש של איום הטרור בגבולותיה, ואילו חזבאללה וסוריה יגידו כי הגנו על עצמם מתקיפותיה של ישראל.

סיבה נוספת למלחמה היא האפשרות שאיראן וחזבאללה ימצאו עצמם מחוץ לסוריה בשל הסכם רוסי אמריקאי, מה שעשוי לעורר מבחינתם תגובה חזקה מול ישראל.

הממשל החדש של טראמפ רואה באיראן אויב אסטרטגי, ואותת שבשונה מממשל אובמה, יפעל במדיניות התקפית מולה. הממשל נע לכיוון פירוק עסקת הגרעין, ותמיכה מלאה בישראל במקרה ותפרוץ מלחמה בינה לבין איראן, לא משנה מי פתח בה. ארה"ב הסירה מעל ישראל את כל המגבלות האפשריות אם תחליט לפתוח במלחמה.

הכותב מסכם כי למעצמות אין את האינטילגנציה המתאימה לפתור את הסכסוך, וכל שנותר הוא לקוות שהשחקנים באיזור לא יוכלו לשאת עוד הרס ושפיכות דמים.

השמאל מחליש את צה"ל ומקרב את המלחמה.
Аватара пользователя
Mikhael
Site Admin
 
Сообщения: 8997
Зарегистрирован: 27 апр 2016, 19:02

Сообщение Mikhael » 10 апр 2017, 12:32

משרד החוץ: דברי לה פן על השואה מנוגדים להיסטוריה
דברי משרד החוץ מנוגדים להיסטוריה, להיגיון ולאינטרסים של ישראל.
Аватара пользователя
Mikhael
Site Admin
 
Сообщения: 8997
Зарегистрирован: 27 апр 2016, 19:02


Сообщение Mikhael » 23 апр 2017, 19:29

לפיד תומך בתואם שלו( ושל טרודו הקנדי - מגמה חדשה של נצחונות של דמגוגים שלא מציעים בעצם כלום, אבל נראים טוב) מול תואמת של מיכאל בן ארי.
http://rotter.net/forum/scoops1/397348.shtml
Аватара пользователя
Mikhael
Site Admin
 
Сообщения: 8997
Зарегистрирован: 27 апр 2016, 19:02

Сообщение Mikhael » 25 апр 2017, 20:45

רבה של צרפת וסגן נשיא 'ועידת רבני אירופה' הרב חיים קורסייה, תקף הערב בחחריפות את הכרזתה של המעומדת לנשיאות.
שייסע לישראל ויעשה כאן מה שהוא רוצה במקום להפריע לנסיון של פטריוטים צרפתים להציל את המולדת ע"י עידוד הגירה של הזרים החוצה.
Аватара пользователя
Mikhael
Site Admin
 
Сообщения: 8997
Зарегистрирован: 27 апр 2016, 19:02

Сообщение Mikhael » 25 апр 2017, 21:48

מנהיגת הימין הקיצוני לחדשות 10: "ההחלטה של נתניהו בנוגע לשר החוץ הייתה טובה"
הימין האמיתי הם בני בריתנו, כל השאר נגדנו, כולל את השמאל כאן.
Аватара пользователя
Mikhael
Site Admin
 
Сообщения: 8997
Зарегистрирован: 27 апр 2016, 19:02

Сообщение Mikhael » 04 май 2017, 00:05

Аватара пользователя
Mikhael
Site Admin
 
Сообщения: 8997
Зарегистрирован: 27 апр 2016, 19:02

След.

Вернуться в עברי, דבר עברית

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron
Рейтинг@Mail.ru Все сообщения, как ни странно, отражают мнения их авторов, администрация не несёт за них ответственность.  © 2016-2022 Все права защищены, www.israelru.botvinik.net
При использовании материалов с сайта индексируемая ссылка на источник обязательна, при её наличии перепечатывайте на здоровье.