דו קיום או הפרדה

לשם שינוי
Ответить
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

זאת אומרת בערך 100% מגברים לא מבוגרים מדי. ולא רק באזור הזה.
וגם אם הוא לא אמר את זה כמו שאומרים, זה עדיין נכון.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

https://www.facebook.com/SvetlovaKsenia ... __tn__=H-R
השמאלנים נגד קיומה של מדינת היהודים ובעד סתימת פיות לדוברי אמת.
( גם חלק מאנשי הימין כביכול מצטרפים לאותה עמדה. השמאלנים לפחות עקביים - הם תמיד בעד הלא יהודים).

כן, ישראל ליהודים, רוסיה לרוסים, ירדן לערבים, סודן לסודנים. הפרדה, רק הפרדה.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

כבל( https://www.inn.co.il/News/Flash.aspx/648244 ) ואיילון( http://rotter.net/forum/scoops1/516978.shtml ) בניגוד לימין המזויף השולט מבינים את הצורך בהפרדה, אבל הם לוקחים את הצד של האויב ומציעים פינוי-פיצוי ליהודים דווקא. הימין האמיתי תומך בעידוד הגירה של מיעוטים.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

הערב קיבלתי שיעור. הערב למדתי שלחופש הביטוי פרצופים רבים. זה היה שיעור קשה ומטלטל, מבחינתי לפחות, כי הערב למדתי מהי צביעות ומהו מוסר כפול של אדם שמתיימר להלחם למען אותו חופש ביטוי בדיוק. בקיצור, הערב היתה לי שיחה קשה ומוזרה מאוד עם לוחם חופש הביטוי רג'א זעאתרה, האיש שמיועד להיות ס' ראש העיר בחיפה.

קדמו לשיחה הזו שני מהלכים לאו דווקא קשורים. האחד, ציוץ שלי (מצ"ב) על הנזק שגורמים, לדעתי, דבריו של זעאתרה לדו קיום בישראל ולציבור הערבי. השני, הזמנה של זעאתרה לראיון מחר בבוקר באולפן ynet. עורכת המשנה של האולפן ביקשה ממני לשוחח עם זעאתרה על מנת ליישר איתו את ההדורים שכן "הוא פגוע מדברים שכתבת עליו". הסכמתי.

הרמתי טלפון לאיש שתומך בחרם נגד מדינת ישראל (מדינתי וגם מדינתו), האיש שמתקשה למצוא הבדלים בין ישראל ובין חיזבאללה, האיש שלא מוכן לכבד טקסי זכרון לזכרם של חיילי צה"ל, אותם חיילים שנפלו בהגנה על זכותו לטנף על מדינת ישראל.

באתי לשיחה מתוך רצון לשכנע אותו להתראיין מחר בבוקר באולפן. זה תפקידי, והייתי מוכן לשיחה אלסטית. כתנאי לבואו, הוא דרש ממני למחוק את הציוץ. למאית שניה בתוך השיחה הייתי מוכן לשקול את זה. כמראיין, חשוב לי שמרואיין שנמצא במרכזה של סערה ציבורית יגיע לענות על שאלות. אבל אז, הוא גם דרש שאתנצל אחרי שאמחק הציוץ. כששאלתי על מה עליי להתנצל, הוא שלף את השטיק השחוק בספר וצעק: על הפטרנליזם שלך כלפי הערבים. "מי אתה בכלל שתגיד לציבור הערבי מה הוא צריך לעשות", הוא צעק בטלפון. הסברתי לו שלא כתבתי דבר כזה, ואם לו מותר להגיד את דעתו - גם לי מותר. ציינתי שעורו מאוד דק, כנראה, אם הוא לא מסוגל לקבל כמה מילות ביקורת מנומסות למדי בציוץ בטוויטר. "מי אתה בכלל שתגיד מה הערבים צריכים", הוא זעק.

אביר חופש הביטוי זעאתרה הבהיר כי לו יש זכות לומר מה שהוא רוצה על כולם, כולל על המדינה, אבל לי כעיתונאי אין שום זכות לבקר אותו על כך. הוא גם המליץ לי להפוך לפובליציסט אם בכוונתי לומר את דעתי על מה שהוא אומר. זעאתרה, למעשה, צייר את גבולות השיח החופשי ואת גבולות חופש הביטוי בצביעות דוחה למדי, ואפילו בלי להסתתר. כלומר: לו מותר לטנף, לירוק, להשמיץ את המדינה, לייצר פרובוקציות - אבל לאחרים אסור. בעזות מצח שטרם נתקלתי בה בוויכוחים לגיטימיים עם אנשים שלא מסכימים איתי, הוא פשוט הבהיר בצורה חד משמעית שמה שמותר לו, אסור לאחרים. ואחר כך, כתוספת, הוא שלף ראיון שערכנו אלכסנדרה לוקש ואני לפני כמה חודשים עם ח"כ אידה טומא סוליאמן, בערב שבו האירנים שיגרו מל"ט מלא חומר נפץ מסוריה לתוך שטח ישראל. כמובן שהוא טרח לסלף את כל העובדות, וציטט דברים שלא אמרתי. אותו ראיון, אגב, זכה לביקורת רבה, בשל הטונים הגבוהים שנשמעו במהלך חילופי הדברים שלי עם חברת הכנסת. מאז, אגב, נשבעתי שלא להגרר לסוג כזה של דיאלוג עם מרואיין - יהיה אשר יהיה. עד כה די הצלחתי, אני חושב.

בכל מקרה, ולמרות שהשיחה בינינו התדרדרה עוד ועוד, ואני ננזפתי ללא הרף על החוצפה שלי להביע ביקורת, הבטחתי לזעאתרה כי יזכה לראיון הוגן וכי הוא יוכל להציג את כל משנתו ללא הפרעה. בסוף, אחרי כל הוויכוח הזה, ואחרי שגם הוכחתי לו שהוא מטיח בי כזבים, הוא החליט לוותר.

ניתקתי, רועד מעצבים. מעולם לא נתקלתי בצביעות כה בוטה ובחוצפה כה גדולה מצד אדם שמתיימר לייצג ערכים של חופש, חירות, ערכים של שיח חופשי וביקורתי. מעולם לא נתקלתי באדם שבעזות מצח מסביר לי למה לו מותר לטנף על המדינה ולהגן על אויביה, אבל לא מסוגל לקבל כמה מילות ביקורת כלליים ודי מנומסים בסך הכל. גדלתי בחיפה, ועזבתי אותה בתחילת שנות ה-2000. הדו קיום העיר הזאת הוא אולי הדבר הטוב האחרון שנשאר בה. אנשים כמו זעאתרה פוגעים בדו קיום הזה. הם פוצעים אותו, ונותנים תחמושת לכל מי שמחפש לחרחר מלחמה בין יהודים ובין ערבים. ישראל היא ביתי, והחיים המשותפים והשקטים בבית הזה חשובים לי. על הזכות להביע את דעתי זו לא אוותר. אפילו לא עבור ראיון עם רג'א זעאתרה, אביר חופש הביטוי הצבוע בעולם.
מה פתאום שהוא דורש מבן שיחו להיות "אדם שמתיימר לייצג ערכים של חופש, חירות, ערכים של שיח חופשי וביקורתי"? יש כאן מלחמה בין שני העמים. וזאת הייתה שיחה בין מי שמשתתף במלחמה הזאת בצד העם שלו בעזרת כל האמצעים העומדים לרשותו לבין מי שממשיך ברוב טיפשותו לחלום על ה"דו קיום" הדמיוני.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

אלה שטוענים שאין כסף לעידוד ההגירה יקבלו את התוכנית הזאת והרבה אחרות בניסיון נואש להבטיח עוד קצת שקט ודו קיום.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

אבל אי אפשר להחזיק בכלא את מי שרק מדבר, מה גם שהרוב לא מדברים. אז מה הפתרון? מה שהציעו כהנא וגנדי, מה שמציעה עוצמה יהודית, מה שבהיקף מסוים מציעות זהות ותקומה...
Ответить