כל ראשי השמאל אותו דבר

לשם שינוי
Ответить
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

המטרה - להפוך לשר, הדרך - לא חשובה, אבל הרקע למעבר המפלגה - אידאולוגי.
המטרה שלי- השתלבות בהנהגת המדינה במסגרת הכנסת ה-21 והממשלה הבאה, נשארת בתוקף! הדרך אל המטרה פחות חשובה ולכן אני מחשב מסלול מחדש. על רקע אידאולוגי ומנהיגותי בלבד (המפלגה ברחה שמאלה מדיי - ראו התנגדותי להחלטות שנתקבלו בוועידה האחרונה), החלטתי להפסיק את חברותי במפלגת העבודה אחרי כשנתיים וחצי. יש לציין כי אינני נושא שום תפקיד רשמי למעט חבר מפלגה (אינני חבר ועידה, לשכה, מרכז או חוג כלשהוא). הודעתי ליו"ר המפלגה אבי גבאי בשיחה אישית על צעד זה לפני פרסומו. אני מודה לחברי וחברות המפלגה אשר דרכם למדתי המון על פוליטיקה בכלל והתנהלות מפלגתית בפרט. ישנם אנשים נפלאים במפלגת העבודה אשר הקימה את המדינה ומניות הבכורה לתקומתה וביסוסה עד 1977 לא יסולאו בפז ואיש לא יטול זאת גם לא בחריפה שבתעמולות. בהצלחה לנותרים, ומקווה כי מתי שהוא ביחד כן נמצא (המפלגה ואני) נתיבים משותפים למטרה. שאו ברכה וביחד נביא לאחדות.
Mikhael
Site Admin
Контактная информация:

Сообщение Mikhael »

פעילים במרצ הגיעו למסקנה שמפלגתם איננה מפלגה יהודית ערבית באמת. הם מבקשים לחבר אותה למגזר הערבי. הוקם פורום שאושר על ידי המפלגה ויו"ר מרצ, תמר זנדברג, שמטרתו להפוך את מרצ למפלגה יהודית ערבית. מה זה אומר? מרצ לא תוגדר כציונית, ההמנון והדגל ישונו ומרצ תצא ממוסדות ציוניים. פרוטוקול מהנהלת מרצ מגלה לנו שיש סערה גדולה סביב הקמת הפורום יהודי ערבי. דרור מורג מבכירי מרצ טען שמקימי הפורום גוררים את מרצ למחוזות אנטי ציוניים. במרצ אומרים שאין כוונה לחתור לשינויי ההמנון. עם זאת, הפורום היהודי ערבי במרצ בעד שינוי ההמנון.

אלון ליאל בעד שינוי ההמנון, אך מתנגד לשינוי הדגל ויציאה ממוסדות ציוניים וכך גם ח"כ מוסי רז שתומך בשינוי ההמנון ולדבריו הדברים כתובים במצע מרצ (במצע מרצ כתוב שישקלו שינויים. במצע הפורום כתוב שההמנון ישונה). מייסד הפורום הוא ניר אבישי כהן, סמג"ד במילואים, חבר הנהלת מרצ. הוא תומך גם בביטול חוק השבות.

למרות היות הפורום לא ציוני ותומך בשינוי הסמלים הלאומיים ויציאה ממוסדות ציוניים המפלים את המגזר הערבי - הפורום אושר על ידי מרצ. רז, ליאל וחברי הפורום טוענים כי אין שום סיכוי לשמאל להגיע לשלטון בלי המגזר הערבי ולכן יש לבצע שינויים שיקלו על המגזר להתחבר לשמאל.
מה קורה כאשר אחוז היהודים בארץ ממשיך לרדת. מפלגות שונות מתאימות את עצמן לאינטרסים של מיעוטים שונים. בגלל שהתהליך התאבדות לאומית איטי, אנשים לא מתעוררים בזמן.
Ответить