אלטרנטיבה ימנית

סקר חדש מראה שחלק גדול מהציבור תומך בתיקון של חוק בשבות. במהלך השנים פורסמו תוצאות של הרבה מחקרים המעידים על תמיכה גבוהה בעידוד הגירה ערבית. גם בריבונות ישראל על כל השטח מהים עד הירדן בלי חלוקת תעודות זהות תומכים עשרות אחוזים. גם בהפסקת מדיניות של “העדפה מתקנת” לרעת היהודים.

הייצוג של כל הבוחרים האלה בכנסת תמיד היה ונשאר דל ביותר: כמה ח”כים בודדים במקרה הטוב. עוצמה יהודית, זהות והאיחוד הלאומי אחרי בואו של סמוטריץ’ הן המפלגות היחידות שתומכות בנושאים האלה במתכונת ובהיקף כזה או אחר. אבל בבחירות הן רצות במסגרות נפרדות ביחד עם שותפים בעלי השקפות אחרות, בעוצמה חוששים מפסילות, בתקומה מתמקדים בנושאים מגזריים, בזהות להיפך מתפזרים לכל התחומים, וכתוצאה מכך הנושאים הגורליים האלה פעם אחר פעם לא רק שלא נמצאים במרכז אלא כמעט לא מוזכרים.

ב-2019 במועד א’ זהות סירבה לבלוק טכני, במועד ב’ עוצמה יהודית החליטה לא לרוץ עם זהות, ב-2020 סמוטריץ’ העדיף לחבור לליכוד ב’ של בנט. בחירות 2013 היו הפעם היחידה שכל הימין האמיתי רץ ברשימה אחת( “עוצמה לישראל”). זה לא הצליח, אבל עדיין זאת הדרך להצליח. רק אם כל או רוב התנועות שמציעות פתרונות גם לאיום הדמוגרפי וגם לבטחוני ירוצו בבחירות ביחד וישימו במרכז דווקא את הנושאים האלה, רק אז יהיה לכל הציבור הימני הגדול למי להצביע, רק כך אפשר ליצור אלטרנטיבה לשמאל ולימין המזויף.
בפורום

Хотите прочитать освещение каких-нибудь событий в Израиле? Оставляйте комментарии.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можешь поспорить, написать лучше, поделиться наболевшим, раскрыть другую тему? Записывайся и участвуй!