הערות בעד תיקון של חוק השבות

הגירה של גויים לישראל היא לא “עליה”.
אין שום בעיה לשנות את החוק הזה כמה פעמים בדיוק כמו כל חוק אחר.
אנחנו מדברים על הצורך לשנות אותו כבר הרבה שנים, אנחנו רואים הגירה המונית של גויים לישראל, היא הגיעה כבר לעשרות אלפים בשנה, כמובן שהתיקון דחוף.
בטח שיש לשינוי החוק תמיכה רחבה בציבור היהודי.
לא רק שאין נזק גדול וודאי משינוי של החוק שיצמצם את ההגירה הלא יהודית לישראל, אין שום נזק בכלל, רק תועלת.

לגבי הטיעונים נגד השינוי:

1)כל שינוי בסבירות גבוהה יביא לביטול החוק? אין שום סיבה להניח את זה לגבי החוק הזה יותר מאשר לגבי כל חוק אחר. אז מה, לא לשנות שום דבר במדינה רק מהפחד שאולי אחר כך יהיה שינוי בכיוון הנגדי?
נכון שהשמאל וערבים פועלים לשנות את אופייה של ישראל, אבל הגויים שמגיעים לכאן בהמוניהם בגלל חוק השבות הנוכחי גם הם כמעט כולם באופן טבעי מצטרפים לאותו מחנה של מתנגדי המדינה הלאומית היהודית ותומכי “מדינת כל אזרחיה”. אף אחד לא רוצה להיות מיעוט לאומי במדינה של עם אחר.
אם אנחנו מאפשרים גם ללא יהודים להגיע לישראל בדיוק כמו ליהודים, דווקא אז אנחנו פוגעים באתוס שלנו, לא כאשר אנחנו חוסמים את הדבר המסוכן הזה. כל עוד החוק לא מבוסס על העיקרון שמולדת של כל אחד נקבעת לפי הלאום שלו, כל עוד הוא מאפשר הגירה של לא יהודים למדינת ישראל, איך אפשר לטעון שישראל היא מדינת היהודים, איך אפשר להסביר ולהצדיק שלמשל לערבים אסור להגר אליה?
איך הגירה של גויים לישראל מסיעת למוטיבציה להגן על המדינה? היא פוגעת בה, כי הופכת אותה לסתם מדינה ולא למדינת היהודים.
אם עכשיו יש כאן 2 חלופות: מדינה יהודית או מדינה ערבית, בגלל החוק הזה הולכת ונוצרת חלופה שלישית – מדינה רוסית. כמו בכל מקום אחר בעולם בו יש מיעוט רוסי משמעותי. אנחנו צריכים מדינה יהודית, לא סתם מדינה לא ערבית. אין הבדל עיקרוני בין מיעוטים שונים, לא מתחזקים מול אחד מהם ע”י הגדלת אחר.
נכון, אין “מדינה דו-לאומית”, או שהיא יהודית, או שהיא ערבית, ועכשיו בגלל הגידול המהיר מאוד של המיעוט הרוסי גדלה גם הסכנה של מדינה רוסית. הרוסים לא יהיו רוב? גם באוקראינה ובמולדובה הם לא רוב, זה לא עזר למדינות האלה כאשר רוסיה החליטה “להגן” על אנשיה בלי אפילו לשאול אותם.
נכון שמדינה ערבית תדכה את היהודים, אז למה אתה רוצה דו-קיום איתם במקום לשלוח אותם למדינותיהם? זה לא נכון שאם יש לנו מדינה יהודית אנחנו יכולים לתת את מלוא הזכויות לכל האזרחים, כי אז האזרחים יכולים גם להשמיד את המדינה היהודית מבפנים.
אין קונצנזוס ציוני לגבי החוק, יש קונצנזוס רק לגבי זה שישראל היא מדינת היהודים, לכן צריך לתקן את החוק כדי שיבטה את הקונצנזוס.
השמאל לא מבטל ולא משנה את חוק השבות עכשיו לא בגלל שהימין לא שינה אותו לפני כן אלא בגלל שהחוק עוזר לשמאל לייבא תומכים חדשים. כמו שהשכנים שלנו לא מתחילים מלחמה איתנו בינתיים לא בגלל שיש לנו הסכמים איתם אלא רק בגלל שהם לא מעריכים שינצחו.
כמו שאת הפחד שלך מערבים צריך לפתור ע”י עידוד ההגירה ולא ע”י ה”שוויון”, כך את הפחד שלך מהתערבות בג”ץ צריך לפתור ע”י הגבלת הסמכויות שלו ולא ע”י ויתור על הרפורמות רק כדי לא לתת לו הזדמנות להתערב. וגם את החוק כבוד האדם וחירותו צריך לתקן.
למה 1970 זה לא 2023? מה השתנה מהשינוי הקודם של החוק? מה שהשתנה זה הרכב הלאומי של אוכלוסיית ישראל. למשל ב-1960 לא יהודים היו רק קצת יותר מ-10% מהאוכלוסיה, ועכשיו הם כבר 26 וחצי אחוז, במידה רבה בגלל השינוי שנעשה ב-1970 בחוק השבות.
זה נכון שהימין לא הגיע לשלטון לנצח. אבל זה לא קשור לפורטונה. אם לא נעצור את ההגירה הרוסית אז אין לימין סיכוי ולכן גם לעם ולמדינת ישראל, לשמאל ביחד עם הגויים יהיה רוב אוטומטי והם ישמידו את המדינה. החוק בנוסח הנוכחי הוא סכנה קיומית.
נכון, יש תקנות שמונעות התאזרחות של ערבים ע”י נישואים לאזרחי ישראל. צריך להחיל אותן על כולם, לא רק על ערבים, כך נעצור דרך נוספת בה המוני לא יהודים מהגרים לכאן וכובשים את הארץ בהדרגה. ואז גם לא תהיה אפליה בין מיעוט למיעוט.
הגישה “ישראל ליהודים” פותרת את כל הבעיות. השופטים פשוט יהיו חייבים לפסוק על בסיס הגישה הזאת כי כך יקבעו החוקים.

2)נכון שישראל לא יכולה לאפשר לעצמה להיות רב תרבותית, וגם זאת סיבה לעצור את ההגירה הלא יהודית אליה, לא להמשיך אותה. איזו “לכידות חברתית” יכולה להיות בין יהודים ללא יהודים? הדרך להגיע ללכידות היא לא ניסיון שווא ליצור “שוויון”( עדיין כל מיעוט ימשיך לחלום להפוך לרוב) אלא לעצור את ההגירה המונית הלא יהודית לישראל ולעודד אותה בכיוון השני. הפרדה, רק הפרדה.
אם ישראל לא נמצאת ברמה אחת עם גרמניה בתור “מדינת רווחה”, זה לא אומר שהיא לא נתפסת כמדינת רווחה על ידי מיליארדים שחיים במדינות יותר עניות. לא כולם יכולים להגיע לגרמניה, לכן הם מגיעים גם לכאן. ומי אמר שגרמניה לא נותנת לאלה שבאים אליה תחושה של הבית ושל השייכות בשונה מישראל? ברור שלא גרמנים לא מרגישים שגרמניה היא המדינה שלהם, באותה מידה לא יהודים לא מרגישים ולא צריכים להרגיש שישראל היא ביתם כי היא לא.
לא קמה עדיין מפלגה רוסית? חכה ותראה. ישראל ביתנו לא סתם שינתה כיוון מימין לשמאל, זה קרה בגלל שהבסיס האלקטורלי שלה הפך בהדרגה מיהודי ללא יהודי. לא היו מתחים בין העולים לוותיקים בשנות ה-90? זה בגלל שרוב העולים היו יהודים. עכשיו זה לא המצב והמתחים בלתי נמנעים.
“כל שינוי חוק השבות עלול לפורר את האתוס המלכד שלנו”? להיפך, ההגירה הלא יהודית מפוררת אותו.
אתה לא רוצה לתת ל”נכדים” ומשפחותיהם מעמד של “תושבי קבע”? יופי, אז לא צריך להכניס אותם לכאן בכלל.
אין בארץ ציבור שתומך בפוטין? זה כמובן לא נכון, אין שום הבדל בין עמדות של רוסים שחיים בארץ לבין הרוסים שחיים במדינות אחרות, יש כאלה שתומכים בשלטונו ומלחמתו של פוטין ויש מתנגדים. וזה לא קשור בכלל להשתלבות במקום מושבם.
הרוסים שמהגרים לישראל הם לא עולים, גם אם אלף פעם תחזור על הטענה הזאת, הם מהגרים שרוצים משכורות יותר גבוהות או שלא רוצים לשרת בצבא הרוסי.
מי אתה שתקבע מה הזהות הקובעת של ערבי, רוסי או אוקראיני? הם לא ישכחו מי הם ולא יהפכו ל”ישראלים”, לא משנה מה תעשה, כמו שבבריה”מ לא הצליחו ליצור עם סובייטי חדש.
זה לא נכון ששינוי החוק נתפס כהתגרות בציבור העולים באופן כללי, רק השמאל אומר את זה, אבל יותר ויותר עולים יהודים רואים את הסכנה ולא רוצים שאנשים שהם חלמו לעזוב מאחור מגיעים בהמוניהם בעקבותיהם.
בטח שיש ציבור עולים יהודי וציבור לא יהודי, זה לא אותו ציבור.
מה זה הטיעון הזה סטייל ליברמן שהמוטיבציה היא איבה לעליה? המוטיבציה היא שיהיה רוב יהודי משמעותי ויציב בישראל.
לא כל הכותבים ברשתות חברתיות מבחינים בין יהודים ללא יהודים? זה בגלל שעכשיו רוב גדול של ה”עולים” אינם יהודים! ואם אתה מסתמך על מה שכותבים ברשתות חברתיות, אז אולי תשים לב גם לתעמולה האנטישמית של ה”עולים” האלה בכל מקום אפשרי?
שלמה קרעי פועל בנושא במידה רבה בזכות הלחץ מצד היהודים שעלו מבריה”מ כדי לחיות במדינה יהודית ולא רוצים שישראל תהפוך לבריה”מ חדשה.
את הסכסוך האתני יוצרים לא אלה שרוצים לעצור את ההגירה הלא יהודית לישראל אלא אלה שמאפשרים אותה.

3)אלה בארה”ב שמתחתנים עם בני עמים אחרים עושים את הבחירה שלהם, הבחירה היא לא בעם שלהם ולא במדינה הלאומית שלהם, כל עוד הם לא משנים את הבחירה הזאת אין להם מה לעשות כאן. אנחנו לא צריכים להתאים את עצמנו ואת חוקינו להתבוללות בארה”ב. יכול להיות שתיקון חוק השבות דווקא ישפיע על מספר מסוים של יהודים בגולה לא לעשות את הבחירה שתהפוך ללא לגיטימית בישראל.
ישראל אכן זקוקה לעליה מארה”ב, אבל של יהודים, לא של קרובים רחוקים שלהם. אם שליש, קל וחומר שני שלים מה”עולים” מארה”ב כמו מכל מקום אחר יהיו לא יהודים, זה יקטין את הרוב היהודי כאן ולא יגדיל.
מי חיים בשטח מנהר הירדן עד לים התיכון? 7 מיליון יהודים ובערך אותו מספר של לא יהודים, כאשר אחוז היהודים יורד כל שנה. למה? קודם כל בגלל ההגירה הרוסית לישראל. אין שום דרך להגיע למדינה עם רוב יהודי משמעותי ויציב בגבולות בני הגנה בלי עצירה של ההגירה הלא יהודית לישראל ועידודה החוצה.

לגבי בעייתיות המצב הנוכחי:

אנחנו לא רוצים “להתנקם בליברמן”, אנחנו לא רוצים לתת לבוחרים שלו, של עבודה ושל המפלגות הערביות להפוך לרוב ולהרוס את המדינה היהודית כמו שהם רוצים.
מה זאת אומרת, אין סיכוי של הצפת ישראל ב”בוחרי ליברמן”? אם מספר היהודים ומספר הערבים בארץ עולים בשני אחוז בשנה ומספר ה”אחרים” ב-5-6-7 אחוז, תלוי בשנה, כבר תקופה ממושכת, אז בוודאי שיש סכנה כזאת.
רובם הגדול של אלה שהגיעו בשנים האחרונות מצביעים או לישראל ביתנו, או למפלגות שמאל אחרות. למה? כי הם לא רוצים כאן מדינה יהודית, כמו שיהודי שחי ברוסיה לא רוצה שם מדינה רוסית וערבי שחי בצרפת לא רוצה שם מדינה צרפתית, אלא מדינת כל אזרחיה.
לכן לא נכון להגיד ש”ליברמן נכשל”, כל מחנה השמאל מצליח למשוך את הקולות.

על הדמוגרפיה:

נכון שצריך למנוע היווצרות של קבוצות אתניות חדשות במדינה. אם תלך לערים עם הרבה רוסים ואוקראינים תראה שהן כבר קיימות וגדלות משנה לשנה. באיזה שפות הם מדברים, איזה ערוצי טלוויזיה הם רואים, לאיזה צבא הם תורמים כספים, לאיזה מדינה הם קוראים “מולדת”, נבחרות של איזה מדינות הם אוהדים.
איך אתה מנסה להוכיח את ההיפך? כדי להדגים שיש השתלבות מכליל את ציבור העולים ומדבר על אנשים שהגיעו לפני יותר מ-30 שנה למרות שאז רובם הגדול של העולים היו יהודים.
ומה זה הזלזול הזה בנתונים סטטיסטיים? בוודאי שאחוז היהודים בקרב המגיעים כל הזמן יורד, הלא יהודים הם לא “חלק אינטגרלי מהקולקטיב העברי”, כלו שלא רוסים ברוסיה, למשל יהודים, הם לא חלק מהציבור הרוסי גם אם רוסית היא שפת האם שלהם.
אם חצי מיליון( ולא 400 אלף כמו שאמרת) לא יהודים לא היו כאן אז הפרופורציות בין יהודים לערבים בארץ היו בדיוק כמו שהן.

ב-2022 הגיעו כמעט 60 אלף מרוסיה ואוקראינה, רובם לא יהודים. וזה בלי לקחת בחשבון את המגיעים דרך נישואים או את אלה שבאו ממדינות אחרות.
זה לא נכון שרוצים להגיע בעיקר אנשים שכל קרוביהם יהודים, לא יהודים מחפשים בארכיונים או ממציאים קרוב יהודי וכך מגיעים לכאן עם משפחותיהם. אין להם שום רגש שייכות לעם ישראל או למדינת ישראל, רק רצון לעזוב את המדינה שלהם, לא חשוב לאן. בבריה”מ אנשים חטפו מטוסים כדי לברוח, גם עכשיו מיליונים רבים רוצים לעזוב.
שום מאגר לא מתרוקן, אפילו באתיופיה הוא לא התרוקן עשרות שנים אחרי שכל היהודים עזבו, קל וחומר ברוסיה ואוקראינה. ואלה שכבר באו מתחתנים עם תושבי רוסיה ומביאים עוד ועוד מהגרים.
ישראל כן מושכת חלק גדול מאוכלוסיה של מדינות בריה”מ לשעבר. לא בכל המדינות האלה יש רמת חיים כמו במוסקבה, וגם במוסקבה היא עכשיו יורדת. הם לא חושבים על הסקה מרכזית כאשר מחליטים להגר, הם עובדים למקום שמוכן לקבל אותם.
נכון, לא כל הגויים הם “נכדים”, התיקון זה פתרון חלקי, אבל עדיין משפר את המצב.
בטח שיש איום דמוגרפי קיומי. כאמור אם מספר ה”אחרים, באופן רבוע עולה בקצב יותר גבוה ממספר היהודים בישראל, אז חלקם באוכלוסיה ימשיך לעלות.
אין לרובם הגדול של אנשים שמגיעים עכשיו שום זיקה לעם היהודי, לא יודע איפה אתה מוצא אחרים. ולמה שתהיה להם? למה להניח שרוסי או אוקראיני יבגוד בעם שלו ויתחיל לשייך את עצמו ליהודים? זה כמו לחלום שהערבים שחיים בישראל פתאום ירוצו להתגייר.
לא תהיה כאן בועה רוסית נפרדת? בטח שתהיה, אנחנו לא שונים מאוקראינה ולטביה, מקזחסטן ומולדובה, בכל מקום עם מיעוט רוסי גדול יש סכסוכים וספרטיזם. הדרישה להפוך רוסית לשפה רשמית בישראל או באזורים מסוימים בה היא עניין של זמן.

אנחנו לא אומרים את האמת? אנחנו רוצים מדינה לאומית ולא רב לאומית. זה לא קשור לדת. אי-אפשר לטעון בשם הציבור הכללי שרק לדתיים יש בעיה עם ערבוב העמים כאן, זאת בעיה לאומית.
זה ש”כל הציבורים הסתדרו עם המצב הזה” לא אומר, שזה מצב טוב ולא צריך להפוך או לפחות לתקן אותו. וכל הרמזים על הצורך בגיור מקל הם פשוט קריאה לרמאות עצמית, להכריז על הגויים כיהודים ולחשוב שפתרנו משהו.
וכמובן בסוף הליברל מחליט לתקוף את הכהניסטים, ז”א את האנשים שרוצים כאן מדינת היהודים בגבולות סבירים, ולא מדינה רב לאומית קטנה, ולספר כאילו שהם לא רוצים עליה של כל היהודים, כאשר הרב כהנא וממשיכי דרכו הם אלה שפעלו הכי הרבה כדי לאפשר עליה יהודית מבריה”מ.
אתה נגד ישראל ליהודים. אתה בעד דו קיום עם מיליוני לא יהודים. אתה נגד עידוד ההגירה שלהם למדינותיהם. למרות שבגלל ה”דו-קים” נרצחים יהודים, יש התבוללות, יש לחץ בינלאומי לנסיגות, יש סכנה שנהפוך למיעוט, יש סכנה של ניצחון בבחירות של בלוק אויבים ובוגדים. אז מי כאן ציוני ומי לא?

בפורום

Хотите прочитать освещение каких-нибудь событий в Израиле? Оставляйте комментарии.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можешь поспорить, написать лучше, поделиться наболевшим, раскрыть другую тему? Записывайся и участвуй!