עצות לעוצמה

-זה כמובן לא נושא מרכזי שלנו, אבל הוא בכל זאת חשוב והוא כן הולך להשפיע על הצבעה של הרבה אנשים. איתמר לא אמור לדבר על זה הרבה, אבל אם הוא לפחות פעם אחת יגיד שמגנה את הפלישה הרוסית לאוקראינה ואת פשעי המלחמה שלה או משהו בסגנון, אז הבוחרים שרואים בשתיקה של רוב הפוליטיקאים עמדה מאוד לא מוסרית יראו שלא רק לפיד יכול לייצג אותם. השמאל יכול לזכות בבחירות בגלל שאנשי ימין מפחדים להביע עמדה ערכית נגד פוטין, זה נושא חשוב עבור קבוצת בוחרים לא קטנה, לא כדאי לזלזל בזה…

-נושא נוסף בו משתמש עכשיו השמאל כדי למשוך קולות של דוברי רוסית הוא הפסד של כל המועמדים החדשים בפריימריז של הליכוד ונפילתו של אדלשטיין מצמרת הרשימה. כל עיתונאים ברוסית כותבים על כך שאין מה לתמוך בליכוד, חלק ממצביעי ליכוד מכריזים על עזיבת המפלגה. לאן הם יכולים לעבור? או שמאלה או אלינו. כדי למשוך את הקולות כדאי לשקול הצבתו של שלמה לנסקי ברשימת עוצמה יהודית במקום ריאלי( הוא הגיש מועמדות). וגם בקשה מפייסבוק להסיר חסימה מהאתר ozma-yeudit.com לא תזיק.

-בעיה רצינית שלא מזכירים היא הגירה לא יהודית המונית לארץ שרק התגברה השנה. סמוטריץ’, רוטמן, ארנון סגל דורשים לבצע תיקונים בחוקים המאפשרים את זה, בפרט ביטול סעיף הנכד בחוק השבות. אם בסופו של דבר האיחוד איתם לא יסתדר ונרוץ לבד אז חייבים גם כן להעלות את הנושא, אחרת כל הקולות של אנשי ימין המודאגים מהתבוללות ומהכיבוש הזוחל של הארץ ילכו לציונות הדתית, גם של לא דתיים.

-כדי שאנשים שמתלבטים בין עוצמה לליכוד יבחרו בסופו של דבר במפלגה יותר קטנה הם צריכים לראות מה היתרון שלה, באיזה נושא מרכזי יש לה דרך יותר נכונה. צריך להסביר לאנשי ימין המבינים שאסור לוותר על יהודה ושומרון שבניגוד לתעמולה ליכודית האיום הדמוגרפי ממשיך להחריף, שאחוז היהודים בארץ כל הזמן יורד, שאין דרך להבטיח רוב יהודי משמעותי בלי עידוד ההגירה. אם אף אחד לא דורש לפסול את סמוטריץ’ בגלל “תוכנית ההכרעה” שלו או את פייגלין שמדבר על הבעיה הזאת ועל הפתרון במשך שנים אז גם אנחנו יכולים. מיכאל בן ארי כתב תוכנית מדינית לפני כמה שנים, אם ממש חוששים אפשר לעשות בה תיקון ניסוחים, אבל אין שום סיבה לא לפרסם אותה.
בפורום

Хотите прочитать освещение каких-нибудь событий в Израиле? Оставляйте комментарии.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можешь поспорить, написать лучше, поделиться наболевшим, раскрыть другую тему? Записывайся и участвуй!